Diğer Twitter Hizmeti Veren Arkadaşların Yardımlarını Bekliyorum (Sosyal Sorumluluk Projesi)

B

BroDomain

Guest
Merhabalar arkadaşlar,

Konunun yeri burası mıdır değil midir emin olamadım. Konum forum işleyişini bozuyorsa uygun görülen başka bir yere taşınabilir. Biraz uzun yazacağım ancak sanırım sizden başkasına yazamazdım.

Burak ben, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyorum. Bu sene müdür yardımcısı oldum. Belki basından duymuşsunuzdur Milli Eğitim Bakanlığı bir çalışma başlattı, proje kapsamında her okulun köpek sahiplenmesi umuluyor. Bu zaten ilk atandığım günden beri istediğim bir şeydi, o yüzden müthiş heyecanlıyım! İlçe halkı Şafii mezhebine mensup ve köpeğin haram olduğuna inanıyorlar. Aramızda bu mezhebe mensup olanlar beni yanlış anlamasın lütfen, bölgeyi bilenler beni anlayacaktır, mezhepleri gereği köpeği haram kabul ettikleri için tam bir düşmanlık söz konusu. Tüm sokak köpeklerinin kulakları, kuyrukları kesik, sakat. MEB'in başlatmış olduğu okulda hayvan sevgisi projesiyle çocuklarda farkındalık yaratmak ve okulumuza bir "dost" kazandırmak istiyorum.

Geçen yıl okulun güvenlik kamerasından hemen arka sokakta bir öğrencimizin 3 yavru kardeş köpeği dövüştürdüğünü kazanamayan 2 köpeği elleriyle boğduğunu izledim. Kanım dondu. Mutlaka bu konuda bir şeyler yapmam gerekiyor. İngilizce öğrenip öğrenmemelerini dert etmiyorum inanın artık, bu şehirde oldukça birinci önceliğim hayvan sevgisi aşılayabilmek.

Ben de eski bir golden sahibiyim, hem goldenların huyunu bildiğim hem de ortaokul çağındaki öğrencilerin en çabuk ısınabileceği cins olduğu için okulumuza golden sahiplenmek istiyorum.

Evet, pek çok sahiplendirme platformu var. Ama nereye yazdıysam hep aşı parası, veteriner parası, yetiştirme parası adı altında para istediler. Kesinlikle parayla satın almayı düşünmüyorum, hiç etik bulmuyorum. Hem de açıkçası kısıtlı bütçemizi bu konu için harcamak istemiyorum, okulumuzun pek çok acil eksiği var. Şehirden şehire nakil işlemini, veteriner ve aşı ücretlerini cebimden karşılayacağım.

Okulumuzun internet sitesi: http://fatihortaokuludogubayazit.meb.k12.tr
Yine benim gerçekleştirdiğim kuş yuvası projesi: http://www.eba.gov.tr/haber/1553587885
Kendi hazırladığım İngilizce sokağı projesi: http://fatihortaokuludogubayazit.meb...i_6357831.html
Türkçe sokağı projemiz: http://fatihortaokuludogubayazit.meb...i_6357867.html

Aşağıda bir dizi tweet paylaştım. Destek olmak için ücretsiz olarak retweet ve beğeni gönderebilirseniz bir şekilde ilgili yerlere sesimi duyurabilirim sanırım.https://twitter.com/purofesor/status...16550678941696


https://twitter.com/purofesor/status...17303812378625


https://twitter.com/purofesor/status...39931130277889

Başka herhangi bir kaygım olmadığı için proje amacına ulaşınca ilgili tweet'leri sileceğim. Ayrıca önerilerinizi de dinlemekten büyük keyif alırım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Continue reading...
 
Top