Poremek adlı üyeden şikayetçiyim.

A

ahmedfiratc

Guest
* Şikayetçi olduğum kişi:@poremek; ;
* Ticaret konusu: Çark Çevir Para Kazan Oyunu! [YÜKSEK KAZANÇ] + [İLK GÜNDEN KAZANMAYA BAŞLA]
* Şikayetçi olma nedenim:@poremek; ; adlı arkadaşın aşağıdaki linkini verdiğim ticaret konusundaki Çark Çevir Para Kazan Oyunu! [YÜKSEK KAZANÇ] + [İLK GÜNDEN KAZANMAYA BAŞLA] başlıklıoyununu satın aldım. Uygulamayı satın aldıktan sonra arkadaş hızlı bir şekilde kurulumu yapıp, reklamları ekleyip teslim etti ve google play'e yükledim uygulamayı. Uygulama onaylandıktan sonra uygulamayı 4-5 kişi indirdikten sonra admob tarafından bu uygulamada reklam gösteriminin devre dışı bırakıldığı hakkında mail aldım. ekran görüntüleri aşağıda.

arkadaş konusunda başlıkta bile ilk günden kazanç-yüksek kazanç demiş ama uygulama politikalara aykırı olduğu için admob'dan direkt ban yedi. arkadaşın bu riskten uygulamayı sattığı belirtmemesinin ticaret ahlakına uygun olmadığını düşünmekteyim. ben daha uygulama google play'de onaylanır onaylanmaz kime gösterdiysem bu uygulama hem admobdan ban yer hem de google play'de askıya alınır dediler inanmak istemedim ve dedikleri gibi de oldu. bu uygulama madem hem google play politikalarına hem de admob politikalarına uymuyor bu uygulama ne diye satılıyor o zaman bu konuda uyarılar yapılmadan. arkadaşın konusundaki tek uyarı şu:

"Şunu unutmamak gerekli her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da ban, engel riskleri vardır. Google hariç kimse bunların garantisini veremez." arkadaş bu uyarısı sebebiyle sorumluluk kabul etmiyor. ama hiç bir şekilde de uygulamayı satın alırken bak benim uygulamam kazanç dağıtmayı vaat ettiği için admob ve google play'den banlanma ihtimali yüksek ona göre riski göze alıp al demiyor. her uygulamada risk vardır diyor sadece.

Mümkün ise eğer ödediğim ücretin iade edilmesini, o yönetim tarafından uygun görülse de görülmese de arkadaşın satış konularının düzeltilmesi yönünde yaptırımın yapılmasını rica ediyorum.

Yönetimden ricam, arkadaşın bu şekilde sıkıntılı uygulamayı benim gibi olası risklerinden habersiz kişilere satıp kişilerin admob ve google play hesaplarını bu kadar kolayca çöpe çevirmemesi için olabilecek yaptırımı uygulamasıdır.

En azından arkadaşın konu başlığındaki yüksek ve hemen kazanç vaat kısmının değişmesinin ve konu içeriğinde kazanç vaat etmeden dolayı oluşabilecek olası banları belirtmesinin gerektiğini düşünmekteyim. bunundan da yönetim tarafından değerlendirilmesini rica ediyorum.

@Sikayet;@Mf.Rub;@Hagiwhat;@caliente;

Continue reading...