Siber Suçlardan Çağırıldım ifade verdim Başıma Gelenler

F

foxfire

Guest
07.11.2019 tarihinde izmir siber suçlarla mücadele merkezinde ifade vermem için evime kağıt geldi.

Hemen gittim merak ve heyecanla binaya girdim beni çevirimiçi suçlar diye bir odaya aldılar önüme bir dosya koydular dosya değil ansiklopedi resmen.
2014 yılında açtığımız +18 sitede yayınlanan fotolardan biri twitter da paylaşılmış büyük ihtimalle link olsun diye paylaşmışızdır. Fotoda yüz el ayak falan yok sadece ... resimi yani. Yurt dışında o resimin 18 yaş altında olduğu düşünülmüş ve hakkımda yurtdışında soruşturma açılmış.

Dosya 2015 yılında Türkiyeye gelmiş 2019 yılındada ifade için beni çağırdılar. Site yurtdışı sunucuda barınıyordu. uluslar arası anlaşma varmış sitenin nerde barındığı hiç fark etmiyormuş. Ayrıca yok ben vpn le bağlandım falan demeyin herşey kabak gibi ortada o vpne hangi ipden girdiğiniz falan görünüyor yani Aklınızda olsun.

Sonuç olarak o site yıllar önce kapattığımız ve o resimi hatırlamadığımı belirttim ve suçlamayı kabul etmiyorum diye ifade verdim.

Dosya savcılığa gidecekmiş savcı takipsizlik verirse kapanacakmış vermezse mahkemeye çıkacakmışım.

Konuyla ilgili olarak bilgisi olanlardan yardım bekliyorum sizce ne olur ?

Continue reading...